Top Social

23 Nisan 2014 Çarşamba

The New York Times'ın 1911 tarihli haberi: "Marslılar iki sene içinde, Mars yüzeyinde iki devasa kanal yaptılar."[video]

The New York Times'ın 1911 tarihli haberi: "Marslılar iki sene içinde, Mars yüzeyinde iki devasa kanal yaptılar."


Pek çok saygın bilim adamı Mars’ta hayat olduğunu iddia etti. 1911 yılında The New York Times gazetesi, Marslıların iki sene içinde iki devasa kanal yaptıklarını iddia eden bir haber yayınladı.

Richard Hoagland tarafından keşfedilen bu camdan yapıldığı anlaşılan tüp tüneller (Bknz: Kapak resmi) Mars Gezegeninin şu anda en önemli sırrı olarak kabul edilmektedir. Kayaların arasında gezegenin iç kesimlerine doğru inen bu tünellerin ne amaçla kullanıldığı bilinmemektedir. 


Bilinen tek şey bunların bir yer yüzü biçimlendirmesi yani doğal bir yapı olmadıklarıdır. Nitekim bir çok fotoğrafta görülen ve yüzeyin hemen yakınından geçip aşağılara inen bu tüp geçitlerin gezegenin pek çok yerinde bulunduğunu söylemek yanlış olamayacaktır. Peki bu tünellerin yapım amacı nedir?

NASA tarafından bu tüplerin aslında lav püskürmeleri sırasında oluşmuş yapı bozulmaları olduğu iddia edilmekteyse de, tünellerin biçimleri, düzgün hatlar üzerinde gitmeleri ve bulundukları yerlerin, etraflarının özellikleri göz önüne alındığında gariplikleri/yapay oluşları hemen anlaşılmaktadır. uzayda hayat var mı, evrende yalnız mıyız, mars, mars'ta hayat var mı, merih, national geographic, mars'ın yüzeyindeki kanallar,


ilk yorumu sen yap