Top Social

18 Temmuz 2014 Cuma

NASA bilim adamı: "Küresel ısınma nedeniyle uzaylı istilası yaşanabilir."

NASA, Uzaylı istilası, Uzayda hayat var mı?, Evrende yalnız mıyız?, Mars, Mars'ta yaşam var mı, Uzaylı teknolojisi, Küresel ısınma, Space Explorer,


NASA'nın Gezegen Bilimi Bölümü'nden Shawn Domagal-Goldman ve ekibi, NASA'ya sunduğu raporda, dünyada artan sera gazı salınımının yarattığı tehdidin uzaylıların istilasına yol açabileceğini söyledi.


Rapora göre, dünyada olan biteni uzaktan izleyen dünya dışı yaratıklar, atmosferde meydana gelen değişimler nedeniyle bir medeniyetin kontrolden çıktığı düşüncesiyle bu tehdidin büyümesini engellemek için önlem alabilirler.

NASA ve Pennsylvania State Üniversitesi öğretim üyelerinin ortaya attığı bu aşırı spekülatif senaryonun gerçekleşme olasılığı düşük olsa da insanlar ile uzaylıların bir gün mutlaka karşı karşıya gelecekleri varsayımına dayanıyor.

Domagal-Goldman ve ekibinin hazırladığı raporda ayrıca uzaylılarla yakın temasın olası sonuçları da yer alıyor. Bilim adamları, raporun insanlığı "bir gün olacak olan gerçek temasa hazırlamak" istediğini belirtiyor. (Hürriyet, 19 Ağustos 2011)


ilk yorumu sen yap