Top Social

24 Ağustos 2014 Pazar

'Mars'ta kalça kemiği' iddiası

Space Explorer, Mars, Merih, Mars'ta yaşam var mı, Mars'ta insan mı var, Mars'taki omurga iskeleti, Marslılar, Uzayda hayat var mı?, Videolar, Curiostiy,


Mars keşif aracı Curiosity'nin kısa süre önce Dünya'ya gönderdiği bir fotoğraf UFO araştırmacıları arasında heyecana sebep oldu. Fotoğrafta insan veya hayvan kemiği bulunduğu öne sürüldü.


Kızıl Gezegen'de Ağustos başında ikinci yılını dolduran keşif robotu Curiosity'nin Dünya'ya gönderdiği fotoğraflardan biri, internette heyecana sebep oldu.
Gale Krateri'ndeki beş bin metrelik Sharp Dağı'na ulaşmak için yoluna devam eden Curiosity, 14 Ağustos tarihinde kumlara gömülmüş taş parçalarının bulunduğu bir arazide rutin gözlemlerini gerçekleştirdi. 
Keşif aracının MastCam kamerasıyla çektiği fotoğraflardan bir tanesinde, 'insan kalça kemiği' yer aldığı öne sürüldü. Dahası, bazı UFO araştırmacıları bir zamanlar dinozor benzeri canlıların Mars'ta yaşamış olabileceğini öne sürdü. 
Kemiğe benzeyen yapının 'fosilleşmiş sürüngen omurgası' veya 'insan parmağı' da olabileceği de iddia edildi. 
Curiosity ve 10 yıldır Mars'ta bulunan Opportunity, bugüne kadar birçok esrarengiz görüntü elde etmişti. En son olarak, Curiosity Nisan ayında kaynağı bilinmeyen bir ışık kaynağı görüntülemişti. 

Resmin NASA'nın resmi sitesindeki adresi: http://mars.jpl.nasa.gov/msl-raw-images/msss/00719/mcam/0719MR0030550060402769E01_DXXX.jpg

ilk yorumu sen yap