Top Social

10 Ağustos 2014 Pazar

Apple’ın uzay gemisi şekillenmeye başladı

Apple, Üniversiteler,Apple’ın bu yılın başında inşasına başlanan uzay gemisi kampüsünden yayınlanan görüntüler, 2016′da açılacak olan kampüsün şekillenmeye başladığını gösterdi.


Amerikalı teknoloji devi Apple‘ın 2006 yılından beri inşa etmeyi planladığı ikinci kampüsü için tasarımlar bir süre önce ortaya çıkmış, bir uzay gemisini andıran yapısıyla büyük ilgi toplamıştı. Apple‘ın uzay gemisi kampüsü için 2013 yılında başlaması beklenen inşaat çalışmaları 2014 yılına ertelenmiş olsa da, kampüsün inşasına bir süre önce başlandı ve yayınlanan son görüntüler bakılacak olursa kampüs şimdiden şekil almaya başlamış durumda.
Uzay gemisi kampüsünün kendisi şimdilik görünürlerde olmasa da, kampüsün sonunda şekline alacağı dairenin hatları şimdiden şekillenmiş durumda. California belediyesi tarafından yapılan açıklamaya göre bu yılın ikinci çeyreğinde başlayan yapım sürecinin 2016 yılının son çeyreğine kadar devam etmesi planlanıyor. Ancak yeni kampüsünü 2016 yılı içerisinde açmayı hedefleyen Apple‘ın uzay gemisi kampsüsünü henüz tüm binaları tamamlanmadan faaliyete geçirebileceği söyleniyor.
ilk yorumu sen yap