Top Social

20 Aralık 2014 Cumartesi

Bu işte tuhaflıklar var: NASA asla yaşam olamayacağını iddia ettiği Venüs'te insanlar için yerleşim kuracak.

Bu işte tuhaflıklar var: NASA asla yaşam olamayacağını iddia ettiği Venüs'te insanlar için yerleşim kuracak.
Venüs, dünyaya en yakın gezegen... "Dünyanın ikiz kız kardeşi" olarak anılmış hep... İlk defa Venera adını verdikleri uzay araçlarını Venüs'e gönderen Sovyet Rusyası oldu. Ama elde ettikleri bilgileri dünya kamuoyu ile yeterince paylaşmadılar. 

Bundan çok daha sonra NASA da gönderdiği uzay aracı ile Venüs'ü keşfe başladı. O gün bu gün de Venüs'ü inceliyor. Bu güne kadar pek çok saygın bilim adamı, özellikle de Sovyetler parçalandıktan sonra daha özgür bir ortama kavuşan Rus gök bilimciler, Venüs'te hayat olduğunu iddia etmelerine rağmen, NASA, Venüs'teki aşırı sıcaklıkta ve aşırı basınçta asla hayat olamayacağını-barınamayacağını iddia etti. 

Şimdi ortaya çıkan yeni projesinde, Venüs'te insanlar için yerleşim alanı kuracakmış, bu yerleşim zeplinlerle ısının 70 küsur derecelerde olduğu yükseklikte olacakmış. Buna çocuk bile inanmaz. 440 küsur günde Venüs'e gidilecek, Venüs dünyanın basıncından kat be kat yüksek bir basınca sahip olacak, yüzlerce derece sıcaklıkta olacak, yüzeye inen araştırma sondası bile çok kısa sürede basınçtan iki büklüm olacak ve sıcaktan yanacak ama böyle bir gezegene hem de havada, hem de insanlar için yerleşim alanı kurulacak... Şimdi daha iyi anlaşılıyor ki, Rus bilim adamlarının onlarca yıldır iddia ettiği ve pek çok ABD'li eski yetkilinin desteklediği iddialar gerçek. Öyle anlaşılıyor ki, kainatın-evrenin en istisna güneş sistemlerinden biri olduğu da meydana çıkan güneş sistemimizde, sadece dünyamızda değil, Mars'ta, Venüs'te, Jüpiter ve Satürn'ün okyanuslarla dolu uydularında, cüce gezegen Ceres'te hayat var. Şimdi insan soruyor kendi kendine, acaba gerçekten Jüpiter ve özellikle Satürn bir gaz devi mi? Yoksa Venüs'te olduğu gibi o gezegenler hakkında da NASA'nın maksatlı-aldatıcı bilgileri ile oyalanıp duruyor muyuz?

NASA, dünyanın dışında on binlerce gezegende de hayat olduğunu gizlemek için bu kadar inanılmaz emek harcadı ve riske girdi, ne için? "Dünya insanlığı bu gerçek ile yüzleşmeye hazır değil." diyenlere gülüp geçin siz... Onlar da NASA ile aynı dünya görüşüne sahip kişiler. NASA, uzayda hayat olduğunu gizlemek için harcadığı emeğin ve paranın binde biri ile, onlarca yıldır dünya insanlarını bu gerçeğe hazırlardı. Asıl mesele, dünyanın siyasi,dini, ekonomik, askeri güç yapısını bir anda tersine çevirebilecek bir gerçek...  NASA, dünya dışı varlıkların da insan olduklarını, onların da İslam'a tabi olduklarını, bu yetmezmiş gibi korkunç bir teknolojik üstünlüğe sahip olduklarını yeterince gizlemeye çalıştı. Daha fazla gizleyemeyeceğinin farkında ve bu güne kadar söylediği yalanları yavaş yavaş, tepki çekmeden düzeltmek zorunda... 


#mfs kişisel hesapları: twitter | facebook | google+ | web


Söz konusu haber şu şekilde: 


ABD orası için gizli gizli plan yapıyor!

Mars’ta hayat izi araştıran NASA’nın Venüs’te bir insan kolonisi kurma planlarını hazırladığı ortaya çıktı.

NASA’nın Virginia’daki merkezinde sistem analisti olarak çalışan Chris Jones, katıldığı bir kongrede, insan kolonisinin “Venüs’ün kavurucu sıcaklıktaki yüzeyinde değil, insanların yaşamasına daha  uygun olan bulutlarında havada inşa edileceğini” söyledi.

ZEPLİN BENZERİ ARAÇLARLA TAŞINACAK

Yüksek irtifa Venüs Operasyon Konsepti (HAVOC) adı verilen plana göre insanlar, Venüs atmosferindeki bulutların üzerinde zeplinlere benzeyen havalı araçlara bağlı kapsüllerde yaşayacak.

MARS’TAN DAHA YAKIN

Güneşe yakınlığı ve çok sayıda yanardağın sürekli aktif olmasından ötürü Venüs’ün yüzey sıcaklığı ortalama 425 dereceyken 48 bin metre irtifada sıcaklık yaklaşık 71 dereceye düşüyor. NASA yine de bu sıcak gezegende sürprizle karşılaşmamak için önce bir insansız hava aracı gönderecek. NASA, HAVOC misyonu için tarih vermedi.

YOLCULUK 440 GÜN SÜRECEK

Ancak Venüs Dünya’ya daha yakın olduğu için Mars’tan önce bir insanlı yolculuğun bu gezegene yapılabileceği belirtiliyor. Mars yolculuğu 500 gün, Venüs yolculuğu ise tahminen 440 gün sürecek.


ilk yorumu sen yap