Top Social

24 Aralık 2014 Çarşamba

Belgesel video: Malezya uçağı gerçekten kayıp mı oldu yoksa Amerika mı vurdu? Şüpheler Pasifik Okyanusu’ndaki ABD üssü üzerinde...

Malezya uçağı gerçekten kayıp mı oldu yoksa Amerika mı vurdu? Şüpheler Pasifik Okyanusu’ndaki ABD üssü üzerinde...


Nihayet birileri açıkça gerçekleri ifade etmeye başladı. Böyle bir uçağın hiçbir iz bırakmadan kaybolması ve bu kadar kapsamlı arama çalışmalarına ve geçen bunca süreye rağmen bulunamaması imkansız. ABD, nüfuzu altındaki Ukrayna’da da yine Malezya Havayollarına ait bir uçağı vurdurdu. Ve bu, havacılık sektöründe çok büyük gelişmeler sergileyen Malezya’ya çok büyük bir darbe oldu. Malezya Havayolları bu taktikler ile adeta iflasa sürüklendi... ***Fransız yazar ve yerli Proteus Airlines Havayolları şirketi’nin eski yöneticisi Marc Dugain, İngiliz The Independent gazetesinde yayımlanan yazıda Kuala-Lumpur’dan Pekin’e uçan ve 239 kişiyle birlikte kayıplara karışan Malezya Havayolları’na ait uçağın Pasifik Okyanusu’ndaki ABD üssü tarafından vurulmuş olduğu iddiasında bulundu. 


Günümüz teknolojisiyle 63 metre uzunluğunda sinyal vericileriyle donatılmış bir nesnenin kaybolmasını imkansız olarak kabul eden havayolu uzmanı Dougain bunun sadece kasıtlı yapılırsa mümkün olabileceğini yazıyor. Ancak Dugain her ne kadar söylediklerini doğru kabul etse bile Amerikalıların bilerekten sivil uçağı düşürmeyeceklerini, muhtemelen uçağın teröristler tarafından kaçırıldığını ve ikinci bir 11 Eylül saldırısını önlemek amacıyla düşürüldüğü iddiasında bulunuyor.


Fransız yazarın iddiası dünyada kayıp yolcu uçağı konusunun yine gündeme gelip tartışılmasına neden oldu. Acaba, Türkiye’nin konuyla ilgili tutumu nedir?


Bilkent Üniversitesi'nden askeri uzman Güneydoğu Gazisi Koray Gürbüz, Sputnik Haber Ajansı ve Radyosu’na verdiği demeçte konuyla ilgili görüşünü anlattı:

Amerika Birleşik Devletleri geçmişte de buna benzer olayları yapmıştır. 11 Eylül’den sonra 11 Eylül terörist saldırıları bahane ederek Afganistan’a girmiş, ardından Irak’ı yerle bir etmiş ve Suriye’yi kana bulamıştır. Amerika buna benzer olayları yapmıştır ve yapmaya devam etmektedir. Amerika Birleşik Devletleri’nin, Dünya’yı şekillendirmede bahaneleri her zaman üretme potansiyeline sahip olduğunu düşünüyorum. Çünkü Amerika Birleşik Devletleri buna müsait bir ülkedir. Her zaman bir bahaneyle bu tür hareketler yapmıştır. Şu anda Dünya’ya kendi terörünü salmış olduğunu görüyoruz.


Amerika Birleşik Devletleri, sistemi gereği Dünya’daki bütün uçan uçakların, denizde yüzen gemilerin hepsinden haberi var. Çünkü Amerika, uluslararası hava sahasında uçmak için belli bir sistemin, belli bir teknolojik altyapının uçakta olmasını şart koşuyor. Bu uluslararası hava sahasının kontrolü İngiltere’de olup aslında Amerika’nın kontrolünde olan bir sistemdir. Amerika’nın kontrolünde bulunduğu uçan için bütün uçakları uydudan görebilme imkanlarına sahipler. Yani, Amerika Birleşik Devletleri’nin düşen bir uçağı görmeme ihtimali “sıfır” gibi bir şeydir. Ve düşen uçağı da Dünya’da bulunmaması imkansızdır. Ben Amerika Birleşik Devletleri’nin Malezya Hava Yolları’na ait Kuala Lumpur’dan kalkıp Pekin’e giden uçağı gördüğüne inanıyorum, hem uydu hem diğer sistemleriyle yerini de tespit ettiğine inanıyorum.


***

Amerika'nın sivil yolcu uçakları ve özellikle de Malezya Havayolları'na ait uçaklar ile problemi ne?
ABD, sivil havacılık sektöründe ve sivil uçak üretiminde tahmin bile edilemeyecek kadar ciddi sıkıntıların içine düştü. Boeing artık uçması için değil de satılması için uçak üretir oldu. ABD ekonomisi ile birlikte Boeing de aslında çoktan iflas etti ama kirli oyunlar ile ayakta tutulmaya çalışılıyor. Aşağıdaki belgeselde ispatları ile görecekleriniz sizi şaşkına çevirecek.ilk yorumu sen yap