Top Social

27 Mayıs 2015 Çarşamba

Bilinen insanlık tarihinden daha eski ve 3 milyon yıl önce üretilmiş taş aletler bulundu

insanlık tarihi kaç yıl, Geçmiş teknoloji devirleri, Arkeoloji, Adem aleyhisselamdan öncesi, Bilinen tarih yıkılıyor,


Kenya'da bilinen insanlık tarihinden çok daha eski taş aletler bulundu. Buluş, Kudüs Arkeoloji Üniversitesi bilim adamları tarafından Kenya'nın Lomekvi bölgesinde yapıldı.

İsrailli bilim adamları, kazılar sırasında taş çekiçler, örsler ve bıçaklar gibi bir takım aletlere rastladılar. Uzmanların tahminlerine göre, aletler en az 3,3 milyon yıl öncesine ait, yani evrimcilerin iddia ettiği ilk insanın tarihinden yaklaşık 700 bin yıl daha eski.

Darwinci ve materyalist bilim adamlarının kurgulamak istediği insanlık tarihi ve dünya tarihi her yönden çöktü. Zira daha önce de dünyanın çeşitli yerlerinde, insanların yüz milyonlarca hatta milyarlarca yıldır dünya üzerinde bulunduğuna ve dönem dönem yüksek teknoloji çağları yaşandığına dair çok sayıda somut kanıt bulundu. Bulunan bu şeyleri değerlendiren saygın bilim adamları da dünyamızda bizden önce bizden daha da ileri teknoloji çağları yaşandığını kabul ettiler. Oysa materyalist bilim adamlarına göre insan eli ile üretilmiş ve şimdiye kadar bulunmuş en eski aletler, 2,6 milyon yıl öncesine dayanan Homo habilis (yetenekli insan) dönemine aitti.

Kenya'da bulunan aletlerin, daha eski bir kültüre, muhtemelen adı henüz belirlenmeyen farklı bir türe ait olduğu ortada. 

İşte dünya ve insanlık tarihinin bilinenden çok daha farklı olduğunu ispat eden somut gerçekler/bulgular: 
Aslında insan eseri olamayacak teknolojiye sahip eserler dünyanın birçok yerinde vardır. Amerika Titikaka gölü yakınlarında Tiahuanaco antik şehrinde de ilginç taş işçiliği bulunmaktadır. Şekildeki kaya bir iddiaya göre dünyanın ilk şehrine aittir. Üzerine yapılan çizgi ve delikler elle olamayacak kadar düzgün ve sıralıdır. Bu kayayı ancak bir makinenin yapmış olabileceği söylenmektedir.

***

Tahta sap ve demir tokmaktan oluşan bu çekiç, 1936'da Teksas'ta 400-500 milyon yıllık bir kayanın içine gömülü olarak bulundu. Modern bir aletin tarih öncesi bir kaya kütlesinin içine nasıl girdiği bir yana, çekiçte kullanılan demirin günümüz demirlerinden bile saf olması bilim adamlarını hayrete düşürdü


***Peru'nun Cusco bölgesindeki bir İnka kalesinin etrafını 360 metre boyunca zikzak yaparak saran 9 metrelik setlerin yapımında, tanesi 300 tona varan kireçtaşı blokları kullanılmış. Ancak hiç harç kullanılmamasına rağmen bu kayalar, arasına bıçak bile sokulamayacak kadar mükemmel yerleştirilmiş

***YAŞI: 2 milyar 800 milyon yıl.Bu metal kürecikler Güney Afrika, Klerksdorp'tan. Birinin üzerinde kürenin çevresini dolaşacak şekilde birbirine paralel 3 çizgi oyulmuş. Bu küreler Cambrian devri öncesine ait pek çok mineral arasında bulunmuştur (2,8 milyar yıl öncesi). Bu kürelerden bazıları 6 milimetre kalınlığında, ince bir kabuğa sahiptirler. Bu ince kabuk kırıldığı zaman kürenin içinden süngerimsi garip bir şey çıkıyor.Bu süngerimsi şey havayla temas edince parçalanıp toz haline geliyor. Bu kürelerin ne oldukları ,ne amaçla yapıldıkları bilinmiyor. Üstelik 2,8 milyar yaşındalar. İnsanın inanası gelmiyor ancak bilimsel veriler bunlar.*** 100 milyon yıllık insan parmağıBu cisim Kanada'nın Kuzey kutup bölgesindeki Axel Heiberg adası eski fosiller koleksiyonunda bulunmuştur. İncelemeler bunun bir insan parmağı fosili olduğunu gösteriyor. Bu fosil 100 ile 110 milyon yıl öncesine aittir (Creataceous jeolojik dönemi). Bu fosil " DM93-083 " numarasıyla arşivlenmiştir. Röngen ışınlarıyla yapılan inceleme sonucunda resimdeki siyah kısımların parmak kemiklerine ait olduğu ortaya çıkmıştır. Bu kadar eski zamanlarda insan yaşamış olabilir mi ?


***130 milyon yıllık insan eli

Kolombiya, Bogota yakınlarında bulunmuş bir insan eli fosili. Fosilleştiği kayanın yaşı 100 - 130 milyon yıldır.
***
318 bin yıllık spiral


Alışıldık olmayan bu spiral cisimler 1991 - 1993 yılları arasında Rusya'daki Ural dağlarının doğusunda bulunan küçük bir dere olaran Narada'da bulunmuşlardır. Boyları en fazla 3 cm. olan bu cisimlerden (inanılmaz ama)0,003 mm. olanları da bulunmuştur. Büyük olanları bakırdan, küçük ve çok küçük olanları ise çok ender rastlanan "tungsten" ve "molybdenum" maddelerinden yapılmıştır.

Mikroskopla yapılan incelemeler sonucunda spiraller kusursuz bir biçimde "altın oran" tekniğiyle yapılmıştı. Daha da şaşırıcı olan şey ise bütün bilimsel incelemelerin gösterdiği gibi bu cisimlerin yaşlarının 20.000 ile 318.000 yıl arasında değiştiğidir. Bu yaş farkı cisimlerin bulundukları derinliğe göre değişmektedir.


YOUTUBE KANALIMIZDA BULUNAN VE  KONU İLE İLGİLİ OLAN VİDEOLARDAN BAZILARI: 

100 bin yıl önce elektrik mi vardı? Bulunan bu şey tarihi değiştirebilir. 
450 milyon yıllık çip bulundu. Geçmişte dünyamızda daha ileri teknoloji vardı.
300 milyon yıllık kömürden çıkan teknoloji ürünü metal parça

  


3 bin yıl önce dünyamızda nükleer savaşlar yaşanıyordu. İşte ispatları... 

Dünya tarihi yeniden yazılmalı; Dinozorlardan daha eski ve 300 milyon yıllık cıvata bulundu.ilk yorumu sen yap