Top Social

9 Temmuz 2015 Perşembe

Binlerce yıl önce nükleer helak: Ad kavminin helak edilmesine nükleer silahlar mı vesile edildi?

Binlerce yıl önce nükleer helak: Ad kavminin helak edilmesine nükleer silahlar mı vesile edildi?İnsanlık tarihine bakışınızı temelinden sarsacak ve ezberinizi bozacak dini ve bilimsel deliller... Geçmişte de nükleer silahlar ile savaşlar yapılıyordu ve meşhur Ad kavminin helak edilişine bir nükleer savaş vesile edildi. 

Önce videoyu izliyoruz ve hemen sonra "Geçmiş teknoloji çağları"nı inceliyoruz 


 3 bin yıl önce dünyamızda nükleer savaşlar yapılıyordu.Şimdi şuradan, geçmişte günümüzdekinden bile çok daha yüksek bilim ve teknolojİ çağları yaşandığının ispatlarını inceliyoruz.: http://goo.gl/FfG4M4

Ardından Ad kavminin bilim ve teknikte zirve noktaya geldiğini ve Ad kavmi lideri Şeddad bin Ad'in dini yalanlayarak "Ben de cennet yaparım" iddiası ile süper teknolojik bir cennetvari bahçeyi binlerce yıl önce yaptığını şuradan okuyoruz: http://goo.gl/DkAPKU

Ardından da, bunca şaşırtıcı dini ve bilimsel delilin ışığında şu ayetlere dikkat ediyoruz:

Ayetlerde Ad kavminin kendilerine geleni önce bir bulut zannettikleri, ardından çok şiddetli bir rüzgarın onları helak ettiği bildirilmekte ve bu etkiler güçlü bir nükleer patlamanın sonuçlarıyla örtüşmektedir.

Bismillahirrahmanirrahim.

“Derken, onu (azabı) vadilerine doğru yönelerek gelen bir bulut şeklinde gördükleri zaman, “Bu bize yağmur yağdıracak bir buluttur” dedir. Hayır, o, kendisi için acele ettiğiniz şeydir. Bir rüzgar; onda acı bir azap vardır.” (Ahkaf Suresi, 24)

“Rabbinin emriyle herşeyi yerle bir eder. Böylece meskenlerinden başka, hiçbir şey(leri) görünemez duruma düştüler (bedenleri atomlarına ayrılıp yok oldular, görünmez oldular). İşte Biz, suçlu-günahkar bir kavmi böyle cezalandırırız.” (Ahkaf Suresi, 25)

“Ad (kavmin)de de (ibret alınacak ayetler vardır). Hani onların üzerine köklerini kesen (akim) bir rüzgar gönderdik. Üzerinden geçtiği hiçbir şeyi bırakmıyor, mutlaka çürütüp-kül gibi dağıtıyor(atomlarına ayırıyor)du.” (Zariyat Suresi, 41-42)

Bütün bu deliller, bilimin de dinin de aynı noktaya çıktığını gösteriyor. Bizden önce de dünyamız üzerinde teknoloji çağları yaşandı. Teknolojik olarak ilerleyen ama ahlaken yozlaşan kavimler de feci şekilde helak edildiler.#mfs kişisel hesapları: twitter | facebook | google+ | web
ilk yorumu sen yap