Top Social

26 Ekim 2016 Çarşamba

Rus gök bilimcilerin yakaladığı sinyal uzaylılardan mı geldi?

Uzayda hayat var mı?, Rusya uzay araştırmaları, Gizemli sinyaller, Uzaydan toplanan radyo sinyalleri, SETI Enstitüsü, allen teleskop dizisi, uzaylılar, NASA neden gizliyor, wow sinyali,

Dünya’ya 94 ışık yılı uzaklıkta bulunan bir yıldızın yakınlarından gelen ‘güçlü bir sinyal’i, Rusya’da dünya dışı yaşam için tarama yapan bir radyo teleskobunun yakalaması, tartışmalara sebep oldu.

Dünya’ya 94 ışık yılı uzaklıktaki HD 164595 yıldızının yakınlarından gelen güçlü bir sinyali, Rusya’nın Zelenchukskaya adlı radyo teleskobunun yakalamasının yankıları sürüyor.

NASA’ya ait Dünya Dışı Akıllı Yaşam Araştırması (SETI) Enstitüsü, sinyalin geldiği yönü incelemeye aldı. Söz konusu bölge, Allen Teleskop Dizisi tarafından tarandı. Ancak SETI, 2015 yılında yakalandığı söylenen söz konusu sinyali tespit edemedi. Bu kapsamda 20 bin yıldızda yapay radyo sinyallerinin inceleneceği bildirildi. Bazı gök bilimciler sinyalin uzaydaki ileri bir uygarlık tarafından bilinçli olarak gönderildiğini ileri sürdü. Rusya'daki saygın gök bilimcilerin pek çoğu, daha önce de uzaylılardan sinyal aldıklarını, NASA'nın dünya insanlığından uzaylı gerçeğini gizlediğini ve 20 sene içinde bu gerçeği dünya insanlığına ispat edeceklerini açıklamışlardı. Rus gök bilimcilerin bu çıkışları, dünya insanlığını uzay ve uzaylılar konusunda şeffafça bilgilendirmek istemeleri, bu hususta zaten zor durumda olan NASA'yı iyice zor duruma düşürmüştü ve NASA da 'Uzayda hayat olduğunu 20 yıl içinde kanıtlayacağız' şeklinde bir açıklama yapmıştı. Peşi sıra da 50 yıldır Mars'ta robotları olmasına rağmen bulamadığı metan gazını, yaşamak için yeterli orada radyasyonu, atmosferi ve sıvı suyu bile birden buluvermiş(!) ve dünya insanlığına açıklamıştı.

SETI Enstitüsü’nden Seth Shostak “Sinyal elbette dünya dışı bir uygarlıktan da geliyor olabilir fakat teyit etmediğimiz müddetçe sadece ‘ilginç’ bir sinyal olarak kalacak” dedi.

Uzaydan gelen ama tekrar etmediği için bir esrar olarak kalan sinyallerden en ünlüsü 1977’de ABD’de kaydedilmişti. Sagittarius takımyıldızından gelen 72 saniyelik 'Wow Sinyali' olarak bilinen sinyalin aletlerdeki bir bozukluktan mı kaynaklandığı, yoksa dünya dışı bir uygarlıktan mı geldiği asla kanıtlanamadı. Ya da kanıtlandı ama Rus gök bilimcilerin iddia ettiği gibi NASA bu gerçeği de gizledi. 
DİKKAT! Bizi, Facebook ve benzeri sansürcü Amerikan/Siyonist sosyal ağlarından sağlıklı şekilde takip etmeniz mümkün değil. Telegram yazılımı kurarak, oradaki SpaceExplorer.TV grubumuza takipçi olmanız, en doğru davranış olur. Telegram'daki SpaceExplorer.TV kanalının adresi: www.t.me/SpaceExplorerTV

(Bu yayın 26/10/2016'da paylaşılmıştır.)
ilk yorumu sen yap